3 Mart 2012 Cumartesi

Küçük kızın ablası

4 kız kardeşin en küçüklerinin ilk çocuğuyum ben.Dünyaya gözlerimi açtığımda herkes başımdaymış öyle anlatır annemler.El bebek gül bebek büyütmüşler beni.Mızmız uyku nedir bilmeyen bir çocukmuşum.6 seneyi burunlarından getirmişim.Çalışan anne çalışan baba dinlemeyip sabahlara kadar başımda tutmuşum hepsini.  
Annemde babamda çalışıyormuş.Teyzem bakıyormuş.Öğlenleride annem emzirmeye geliyormuş.Sürekli teyzemle olduğum için ona anne diyormuşum.Annemi görünce ona meme diyormuşum :)Annem bu işe çok bozulup ağlıyormuş.
2 çocuğu var teyzemin.Biri 4 diğeri 6 yaşında o zamanlar.Hülya ve Yusuf kardeşler. Hep benimle oynarlarmış.Oyuncak bebekle oynama yaşlarında bana bakarlarmış beni oynatırlarmış.Canım teyzem sabah akşam 3 çocuğun peşinde koştururmuş.Hakkını ömür boyu ödeyemem ben onun.
Birlikte büyüdüğüm insanlar.o kadar değerliki benim için onlar.Canımdan bir parçalar.Kuzen değiller benim için.Kardeşler.Kaç kardeşsiniz diye sorsalar gönül rahatlığıyla 4 kardeşiz derim ben.
Abla olmak zordur bunu kardeşim olunca anladım.Ama karşımda kusursuz bir örnek abla modeli var benim.Hep yanımdaydı.Ankadayım şimdi belki çoook uzakta kilometrelerce uzakta.Ama hep yanımda hissederim onu ben.Canım mı sıkıldı tek bir telefonla hepsini alır o.Huzur verir.Ya da en kötü olduğum zamanlarda hissedermiş gibi arar napıyosun tosba diye :) Aynı şeyleri aynı anda hisseder,yaşar sonra kendi halimize güleriz biz.O kadar güçlü o kadar sağlam bir bağımız varki bizim tek bir sözcükten anlarız neler hissettiğimizi.Yan yana geldik mi kahkahalar diz boyu olur.Ona buna güleriz nedensizcee.Sadece yan yana olmanın verdiği mutlulukla belkide. Bazen o kadar özlüyorum ki onu.Burnumda tütüyor derler ya hani daha da ötesi. Yanımda olsa sarılsam bütün sıkıntılarım geçecekmiş gibi gelir.Ki geçerde zaten.Şu anda yanımda olması için neler vermezdim.
Canımsın sen benim canımdan ötesin.Her şeyin ama her şeyin en en en güzeline layıksın sen.Seni çoook seviyorum.Tosbanın ablasıı <3<3

1 yorum:

  1. ABLA OLMANIN HUZURUNU, MUTLULUĞUNU ,TÜM GÜZELLİĞİNİ YAŞTAN ÜÇ TANESİ BİRBİRİNDEN MÜKEMMEL KARDEŞLERİM OLDUĞU İÇİN EN ŞANSLI İNSAN BENİM.CANSIN SEN SİZLERLE BÜYÜMEK AYRI BİR DUYGU.ABLASININ TOSBASI ÇOK SEVİLİYOSUN VE HEP ÖZLENİYOSUN.SİZSİZ HEP EKSİĞİM MUCK

    YanıtlaSil